Naším cílem je poskytnout široké veřejnosti, vracející se do běžného života, finančně nenáročnou, avšak účinnou ochrannou pomůcku proti virům a bakteriím, v podobě roušky Alistair MK1.

Kreativní a funkční spojení návrhářky Anny Mimieux a studentky Vysoké školy ekonomické Kateřiny Gololobové vedl ke vzniku roušky s jedinečným designem. O výrobu a design ventilu se postaral student ČVUT Martin Cvikýř.

Rouška ALISTAIR MK1 zaručuje komfort, pohodlné dýchání a chrání zdraví Vás i ostatních lidí.


Věříme, že díky jejímu designu se ale stane i praktickým módním doplňkem.


Rouška se skládá ze

  • znovu použitelné části ze 100% bavlny,

  • výměnného filtru z materiálu MELTBLOW, materiál odpovídá ČSN EN 149+A1 (FFP) dle zkoušek Výzkumného ústavu bezpečnosti práce,

  • plastového ventilu

  • polohovacích vyměnitelných gumiček.

Náš příběh

Rouška… I po pominutí korona krize, ať už při cestování do zahraničí, či jen při pohybu v uzavřených veřejných prostorech, jako je městská hromadná doprava, bude i nadále žádoucí součástí oděvu. V tomto udávají příklad asijské státy, kde se roušky staly každodenním módním doplňkem a nutností pro pohyb mezi lidmi. To nás vedlo k vývoji roušky Alistair MK1, ve které se nám podařilo spojit potřebné s příjemným. 

Celý nápad vznikl s počátkem bezpečnostních opatření, jako reakce na neuspokojivé standarty dostupných roušek. Typické problémy jako obtíže s dýcháním nebo mlžení brýlí, a hlavně malá ochrana před novým virem, se pro iniciátorku projektu, Kateřinu, staly impulsem, aby spojila své síly s módní návrhářkou Annou, což dalo za vznik první verzi naší roušky. Té bylo vyrobeno sto kusů pro neziskovou organizaci Frontline Praha, zdarma poskytující občerstvení pro lidi v první linii boje s korona virem. Skvělá zpětná vazba nás motivovala k dalšímu zdokonalovaní produktu. Pro pomoc jsme se obrátili na Ing. Jiří Chvojku Ph.D. (Technická univerzita v Liberci, Katedra netkaných textilií a nanovlákenných materiálů), kterým nám byl doporučen testy ověřený filtr MELTBLOWN, poskytující 80 % ochranu proti virům a bakteriím. Tento filtr lze z roušky po použití jednoduše vyjmout a nahradit novým. Za účelem usnadnění dýchání a svodu vydechovaného vzduchu byl díky práci absolventa VŠE, Filipa, a studenta ČVUT, Martina, implementován omyvatelný plastový ventil, který podobu roušky Alistair MK1 finalizuje.
Nyní přichází řada na další, možná nejdůležitější, část projektu… !Nabídnout roušku zákazníkům z široké veřejnosti, vracejícím se do normálního života.

Přispějte, prosím, v rámci této kampaně a staňte se součástí našeho projektu!

Děkujeme, Váš Alistair tým. 

Lidé stojící za projektem Alistair

• Vedení projektu: 

o  Kateřina Gololobová – studentka VŠE v Praze

• Design: 

o  Anna Mimieux – módní návrhářka

• Technologický vývoj: 

o Martin Cvikýř – Student ČVUT

o Filip Marinkovič – Absolvent VŠE

• Administrativa

o  Karina Skácelová – Studentka Fakulty Financí a Účetnictví, VŠE v Praze

• Marketing 

o  Jonáš Vaculík – Student oboru Business Administration na University of Amsterdam

Komponenty roušky 

•  Znovu použitelná rouška (speciální látka s aplikovanymi nanočásticemi stříbra, které zabraňují růstu škodlivých bakterií bez poškození prospěšných přírodních bakterií kožní flóry, otestováné nezávislým institutem ITV v Denkendorf za pomoci cytotoxického testu s fibroplasty)

•  Vyměnitelný filtr MELTBLOWN 

•  Plastový ventil pro ulehčení dýchání a usměrnění vydechování

•  Flexibilní nosní můstek zaručující přilnutí k obličeji

•  Nastavitelné gumičky za ucho

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now